V4 Olympic Games 2016

Welcome on the official website of V4 Olympic Games 2016! Üdvözöljük a 2016-os V4 Olimpiai Játékok hivatalos honlapján!

Sports in the Olympics / Az olimpiai sportágak

Műugrás

Pontozásos vízi sport, melynek során a versenyzők szilárd ugródeszkáról ugranak az Aquarena 2 méter mély vízébe, szaltók és/vagy forgások bemutatása közben.

Úszás

A vízben történő mozgás neve, mely során csupán az időeredmény számít és rangsorol. Az indulók 4 fajta úszásnem, és több különböző táv közül választhatnak.

Szinkronúszás

Az úszósport azon ága, ahol a vízi versenyzők művészien végrehajtott gyakorlatokat mutatnak be zene kíséretében. Az idei Játékokon csak női egyéni számban rendezünk viadalt.

Atlétika

Futó, ugró és dobó vagy lökő sportágak összefoglaló elnevezése. A Nemzeti Atlétikai Stadionban a versenyek szabadtéri formában kerülnek megrendezésre.

Tollaslabda

Ütővel játszott játék, melyet egymással szemben álló két játékos játszik. Az ellenfelek a Hodos Tamás Tollaslabda Csarnok téglalap alakú pályájának két felén helyezkednek el, melyeket háló választ el egymástól. Egy mérkőzés 11 nyert pontig tart.

Strandröplabda

Csapatsport, amelyet két, egymástól egy magas hálóval elválasztott csapat játszik egy labdával, amit kézzel és karral érintve tartanak mozgásban a homokkal szórt pálya légterében. Egy szett 11 nyert pontig tart, a mérkőzést az nyeri meg, aki két szettet megnyer.

3X3 Kosárlabda

A kosárlabda egy változata, félpályán, egy kosárra játsszák. Egy csapatban maximum 3 játékos szerepelhet. A játékosok célja, hogy a labdát a 3 méter magas kosárba dobják a Mingled (Vegyes) Aréna laminált pályáján. Egy mérkőzés öt percig tart (ha valamelyik csapat a játékidő letelte előtt 11 pontot szerez, megnyerte az összecsapást).

Pályakerékpár

A pályakerékpározás egy olyan kerékpársport, melyből versenyt általában előre kiépített pályán rendeznek. A V4 Olimpián öt távon (1, 3, 5, 7, 10 kör), egyéni indítással versenyeznek majd a kerékpárosok.

Vívás

Technikai jellegű küzdősport. A páston két versenyző vív egymással mérkőzést. A mérkőzés célja, hogy a versenyzők közül az egyik minél hamarabb elérje a 15 találatot, így megnyerve az asszót.

Tánc

A modern tánc pontozásos sportág, a férfi és a női versenyzőknek is három percük van, hogy választott zenére bemutassák tudásukat a zsűrinek a Complex Budapest nagycsarnokában.

Knockball

Kézzel játszott csapatsport. A csapatok felváltva támadnak (amíg az egyik csapat támad, a másik csapat pihen, nem védekezik). A cél a strandlabda kapuba ütése. Az ütés helyétől függően egypontos, és kétpontos ütések is vannak, egy mérkőzés játékideje 2X5 perc.

Asztalitenisz

Az asztalitenisz egy labdajáték, amelyben kettő játékos ütöget egy labdát egymás közt ütőkkel. A játékot a Minged Aréna játsszák, amelyet háló választ ketté. Egy játszma megnyeréséhez 11 pont kell, a mérkőzés megnyeréséhez pedig két játszmagyőzelem.

Csocsó

Asztalon játszott labdajáték. A bábukat egy karral mozgatják a játékosok, a cél a labdát az ellenfél kapujába juttatni. A végtelenül látványos sportot most (első ízben) a V4 Olimpián is láthatjuk. Az nyeri a mérkőzést, aki előbb lő tíz gólt ellenfelének.

Biliárd

Olyan sport, melyben két ember játszik egymás ellen. Golyókat kell egy keretezett asztalon, dákók segítségével ütni. A játékos csak a fehér golyót lökheti meg a dákóval.

Labdarúgás

Labdajáték, melyet a pályán két csapat játszik egymás ellen. A játék célja, hogy a rendelkezésre álló idő (a V4 Olimpián 2X10 perc) alatt a labdát az ellenfél kapujába juttassák, és így minél több gólt szerezzenek.

Kézilabda

A kézilabda egy labdajáték. A két csapat játékosai csak kézzel érhetnek a labdához. Az a csapat nyer, amelyik rendes játékidőben (2X5 perc) több gólt ér el. Az olimpián a Centre of Expose-ban rendezzük a meccseket.

Lufball

Lábbal játszott labdajáték, egy léggömböt kell a kapuba juttatni. A csapatok felváltva támadnak, a játékidő 2X4 perc. A mérkőzéseket a Complex Budapestben rendezik.

Léghoki

A jégkorong asztali változata, melyet két ütövel, és egy koronggal játszanak ketten. A cél: az ellenfél kapujába juttatni a korongot, a mérkőzést pedig az nyeri, aki előbb lő öt gólt az ellenfélnek.

Trambulin

A trambulinon a versenyzők különböző akrobatikus ugrásokat mutatnak be zenére. A bemutatott, három perces produkciókat a zsűri pontozza, a legtöbb pontot elérő versenyző nyer.

Malacrúgás

Tradicionális lengyel sport, melynek során a játékosok egy plüssmalacot próbálnak meg egy vödörbe juttatni. A játékidő 2X5 perc, a cél a minél több találat elérése a Complexben.

Tramlabda

A trambulinon játszott sportág magyar találmány, a játékosoknak ugrálva kell egymás kapujába rúgni a labdát. A játékidő 4 perc, a mérkőzést a több gólt szerző játékos nyeri a Mingled Arénában.